نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان هریس - نرم افزار هتلداری

 

 

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

نرم افزارCRM  ( Customer Relationship Management ) شرکت مهندسی فن آوری های نوین هریس از جمله نرم افزارهای زیر مجموعه سیستم جامع هتلداری میزبان می باشد ( نسخه اولیه CRM در سال 1390 طراحی و برنامه نویسی گردید ).

از آنجائیکه CRM مباحث گسترده ای را تحت پوشش قرار  می دهد این نرم افزار دائماً در حال توسعه بوده و نقطه قوت این نرم افزار در مقایسه با سایر نرم افزارهای موجود در بازار در این می باشد که این سیستم دارای ارتباط هوشمند با سایر نرم افزارهای از قبیل پذیرش ، رستوران  ، حقوق و دستمزد ، حسابدرای و غیره می باشد که این امر از مزایای بسیاری برخوردار است به عنوان مثال نیاز به تعریف ابتدایی لیست مشتریان نبوده ( آنهائیکه مهمان یا پرسنل هتل باشند ) و شما می توانید به راحتی با نرم افزار پذیرش ارتباط برقرار کرده و لیست مشتریان خود را با اعمال شرطهای دلخواه استخراج نموده ( ساخت پرس و جو یا Query ) و برای آنها ایمیل یا پیامک ارسال نمائید .

 

 

 

برخی قابلیت های نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان 

 1- امکان تعریف اشخاص و گروه بندی آنها بر اساس نوع فعالیت (اقامتی،رستوران،کافی شاپ،مجموعه ورزشی).

2- امکان استفاده از اطلاعات مشتریان قبلی تعریف شده در برنامه های پذیرش و رستوران.

3- امکان وارد نمودن گروهی اطلاعات مشتریان از طریق فایل اکسل.

4- امکان تعریف علایق و سلایق به ازای هر مشتری و نمایش این اطلاعات در زمان مراجعه مجدد.

5- وجود تقویم سال بهمراه روز هفته،مناسبت ها،روزتعطیل و همچنین امکان افزودن مناسبت بطور مثال روز افتتاحیه ،سالگرد افتتاحیه.

6- امکان ارسال ایمیل یا پیامک با متن و گرافیک دلخواه(مخصوص ایمیل) برای مهمانان ،مشتریان و کارمندان در مناسبتهای خاص مانند روز تولد،اعیاد و غیره .

7- امکان ارسال  ایمیل یا پیامک با متن دلخواه بعد از Check in/out  .

8- امکان ارسال خودکار ایمیل یا پیامک ،اطلاعات خلاصه عملکرد مجموعه (نظیر درآمد روزانه،ضریب اشغال،تعداد مهمان ورودی و خروجی )در پایان هر روز برای مدیران مجموعه.

9- امکان تعریف فرم های نظر سنجی متفاوت.

10- امکان تعریف نمودن سوالات با اشکال متفاوت /پاسخ:بلی،خیر،چهارگزینه ای،متن،تک انتخابی،چند انتخابی،فقط اعداد یک تا ده و غیره) و مرتبط ساختن آنها با فرم های نظرسنجی.

11- امکان وارد نمودن پاسخ مهمانان به فرم های نظر سنجی بصورت دستی توسط کاربر . 

 12- امکان اخذ فرم های نظرسنجی از مهمانان به روش های سیستمی نظیر ارسال لینک نظرسنجی،تکمیل نمودن فرم از طریق تبلت یا وب کیوسک،اسکن QR code،باز نمودن فرم نظر سنجی در موبایل مشتری .

13-  گزارش نموداری و تحلیلی (DSS) پاسخ های فرم های نظر سنجی.

14- امکان مرتبط نمودن پاسخ های فرم های نظر سنجی به سامانه حقوق دستمزد بطور مثال چنانچه میزان رضایت مهمانان از عملکرد یک بخش بیش از حد انتظار می باشد اتوماتیک مبلغ کارانه به پرسنل آن بخش با فرمول خاص تخصیص می یابد.

15-امکان ارسال کدهای تخفیف دار قابل استفاده در برخی مراکز فروش،برای برخی از مشتریان یا مشتریان وفادار.

 

برای مشاهده همه ی نرم افزار ها اینجا کلیک کنید

نرم افزار های بک آفیس:

حسابداری و خزانه

انبارداری

اموال و دارایی های ثابت

محاسبه بهای تمام شده

منابع انسانی و حقوق و دستمزد

درخواست کالا

تاسیسات و تعمیر نگهداری

کارت اعتباری

 

about Harris NewTech
شرکت مهندسی فن آوری های نوین هریس با بیش از ۲ دهه تجربه در زمینه سیستم جامع نرم افزاری هتل داری و تحت پوشش داشتن بیش از 700 هتل و مرکز اقامتی در سطح کشور در حال حاضر یکی از معتبرترین و بزرگ ترین شرکت های صاحب نام در این زمینه می باشد . سیستم جامع نرم افزاری هریس با 22 زیر سیستم در دو بخشFront Office و Back Office و ارتباط کامل درون و بین سیستمی و برخورداری از محیط کاربرپسند (User Friendly ) توانسته جایگاه ویژه ای را در صنعت هتل داری در بخش های خصوصی و دولتی برای خود رقم زند